Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekAhoj, jmenuji se Sendy a jsem bernský salašnický pes.

Narodila jsem se 22.června 2003 v Borku u Hradce Králové. Pocházím z dvanácti štěňat. Když si pro mě panička přijela, padly jsme si do oka na první pohled a už nám to zůstalo :-) Získala jsem si celou rodinu včetně Foxe ( 7-letý nevrlý a protivný jezevčík), což byl silný oříšek, ale nakonec se podařilo :-)

Bydlím v rodinném domku s velkou zahradou, kde mám spoustu prostoru se vyběhat, pak semnou často panička absolvuje slušně dlouhé procházky a taky jezdíme k pániččiným prarodičům, kde to je vůbec bezva :-)

Na čtyřech měsících jsme s paničkou začaly chodit na kynologické cvičiště, kde jsem absolvovala základní výcvik poslušnosti. Musím přiznat, že mi to jde, ale jelikož je na mě panička až moc hodná, tak to kolíkrát "přejdu" :-) Strašně ráda honím slepičky, to je moje slabost a to se může panička ukřičet, ale je jí to k ničemu! Prostě se neudržím...

ObrazekNa cvičáku jsme se také seznámily s výcvikem agility. Moc mě to baví, hlavně skákat přes překážky, to je moje:-) Jediný co mi fakt dělá velké problémy je tunel....nechápu, jak po mě můžou chtít, abych do tak malého otvoru lezla! No, nevim...třeba časem. Pak také docela nekamarádím s houpačkou, ale vlastně jsem s ní ještě pořádně nepřišla do kontaktu, tak uvidíme:-)
Dokonce jsem se zúčastnila loni na podzim Psiny na Štěpánce v Mladé Boleslavi - závody, které byly určeny i pro nás, úplné amatéry! No, výsledky jsem neměla zrovna  nejlepší, ale když oni si tam na mě připravili tunely dokonce hned dva :-(

ObrazekKaždopádně je výcvik agility velká sranda nejen proto, že mě to baví, ale mám příležitost vyblbnout se tam i s jinými pejsky a hlavně trávím příjemný čas s paničkou.

Jinak moc ráda chodím s paničkou na výlety, třeba do Prachovských skal, nebo na Malou Skálu. Panička se pokochá krásami přírody a já se pěkně proběhnu. Akorát je všude moc cizích lidí, ale naštěstí bývají docela milí. Jediné co fakt nemusím je voda! Vodě jsem nikdy nepřišla na chuť (krom toho když ji piju), vodička - bojim, bojim!


ObrazekMoje panička také hraje v ochotnickém divadle, tak se občas zajdu s ní podívat na zkoušku. Je tam sranda - říkají o mě, že jsem rozenej psí uměleckej talent :-) Ale jsou tam fajn lidi, mají mě tam rádi a vždycky z toho kápne nějaká dobrůtka :-)

ObrazekJinak jsem se v roce 2006 stala poprvé maminkou a bylo to něco úžasnýho :-) Užívala jsem si to jak to šlo - a panička taky :-) Je to pro nás feny opravdu silný zážitek, asi jako u lidí a doporučuju to všem! Informace o mých štěňátkách najdete na těchto stránkách. Bohužel už jsou všechna u nových majitelů a dost se mi po nich stýská! Navíc teď panička odejde na školu do Prahy a to mi bude smutno ještě víc :-(

Tak zatím se všichni mějte ahoj, Vaše Sendy :-)

_________________________________________________________________

Ženich Sendynky - KRYŠTOF
- in memoriam -

Kryštof byl mohutný 7 - letý bernský salašnický pes.
Jeho majitelem byla rodina Housova ze Semil, která nám ochotně vyšla vstříc a "půjčila" nám Kryštůfka na krytí Sendy.

Krytí bylo úspěšné!

A TAKHLE NĚJAK PROBÍHALY NÁMLUVY:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tak to je o mé psí maličkosti asi vše, ale kdybych si ještě na něco vzpomněla, tak řeknu paničce a ona to sem za mě napíše.